Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme birliği bünyesinde yapımı tamamlanan Düzyayla, Kanatgeren, Yelkesen ve Hasanpınar köy yollarının toplamda 12 Km yol asfaltlama çalışması sona erdi.
Asfaltlanan köy yollarının açılış töreni öncesinde Kuranı Kerim tilaveti sonrasında Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir OKAY , Ak parti Ağrı Milletvekili Cesim GÖKÇE ve Ağrı Valisi Musa IŞIN sırasıyla birer konuşma yaptı.
 
Kaymakamımız Abdulkadir OKAY, İlçe merkezinde ve köylerde yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmaları anlatan  konuşmasının devamın da  ‘’batının birçok bölgesinden çok daha iyi bir yol ağına bir hizmet kalitesine sahip olduğumuzu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Çok kaliteli ve uzun ömürlü bir yol yaptığımızı düşünüyorum. Eleşkirt ilçemize hayırlı olsun diyorum. Eleşkirt’imiz bütün hizmetlerin en güzeline layık. Marifet iltifata tabidir. Biz burada ne kadar çalışsak azdır. Sayın Valimiz ve Özel idare genel sekreterimiz sayesinde yapmak istediğimiz projelerimizi gerçekleştirme fırsatımız oluyor. İnşallah ümid ediyorum bu yatırım hızıyla 5 yıl içerisinde bizim BSK lı yolumuz kalmayacak. Eleşkirt’in geleceği çok parlak olacak. Eleşkirt Huzurun adresi, güzelliğin adresi, güzel insanların adresi  ve ben burada çalışmaktan büyük onur duyuyorum. Buradaki insanlara hizmet etmekten büyük onur duyuyorum.’’ dedi.
 
Ak parti Ağrı Millet vekili Cesim GÖKÇE,  halkı selamladıktan sonra yaptığı konuşmada vekillik öncesinde özel idare genel sekreteriyken yaptıkları çalışmalar, vekillik ve sonrasında yaptıkları çalışmalar, Ak partinin Ağrı’da ve Türkiye’de yaptığı proje ve başarılı çalışmaları anlattı. Gökçe konuşmasının devamında ‘Türkiye de 15   temmuz da yaşananlar tüm çıplaklığıyla ortada. Her kes bunları yaşadı gördü. Ak parti’ Türkiye de iktidara geldiğinden beridir 5 yılda bir darbe girişimleri olmuş neredeyse. Neden bunları yapıyorlar? Türkiye’nin büyümesini gelişmesini , kalkınmasını istemeyen alçaklar, hain güçler, zalimler yerli iş birlikçileriyle bir araya gelip ,beraber olup ülkenin önünü kesmeye çalışıyorlar. Ama Ak Parti Bunları bir bir bertaraf ediyor. Her 10 Yılda bir milletin başına balyoz indirerek milleti oturttular. 15 temmuzda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan önderliği ve liderliği talimatı ile  bunları bertaraf etti. Artık bu millet darbelere boyun eğmeyecek.’’dedi.
 
Ağrı Valisi Musa IŞIN, yaptığı Konuşmada 2016 yılında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Vali Işın konuşmasının devamında ‘’Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Van, Ağrı – Erzurum, Ağrı – Iğdır yollarımız hepsi sıcak asfalttır. Ve duble yollarla asfaltlanmıştır.Onu geçtik artık köylerimize geldik. Allah’a şükürler olsun özellikle Ağrı kendi bölgesinde çok ciddi bir numune temsil etmektedir. Bu sene yapacağımız yollarla birlikte 650 km lik sıcak asfaltımız olacak. Nüfusumuzun %65 i ağrı genelinde sıcak asfalttan  istifade edecekler. Bu oran Eleşkirt’te yüzde 74 e çıkıyor .Yani Eleşkirt’te nüfusumuzun köy nüfusumuzun %74 ü sıcak asfalt kullanacak. Ve inşallah grup köylerimiz bitiyor Ağrı genelinde. Ondan sonra yine büyük köylerimizden devam ederek bu işler devam edecektir. Bu gün  12 km lik yolun açılışını yapacağız. Kanatgeren, Yelkesen, Düzyayla ve Hasanpınar köylerimiz bu yolu kullanacaklar. Allah Devletimize zeval vermesin Allah Milletimize zeval vermesin. Bu millet bu  devlet zenginleştikçe bu hizmetler gelir. Başka türlü bu hizmetler gelmez. Biz ülkemizin birlik ve beraberliğini muhafaza edersek zenginleşiriz. Allah korusun eğer 15 Temmuzda bu darbe olsaydı biz bu yolu açamazdık. Biz Yavuz Sultan Selim Köprüsünü açamazdık. Biz başka hizmetler yapamazdık. Ama Cenabı hak hepimizi korudu. Devletimizi korudu. Milletimizi korudu ve kaldığımız yerden 16 temmuz sabahından itibaren yolumuza devam ettik. İnşallah Cenabı hak bu milleti koruyacaktır. Bu millet dualı bir millettir. Bu millet 1000 yıl islamiyete hizmet etmiştir. Elbette Allah bu bayrağı düşürmeyecektir. Biz buna inanıyoruv ve buna iman etmişiz. Yeter ki biz ihlasımızı ve samimiyetimizi koruyalım.‘’ dedi
.
Konuşmaların ardından kurban kesildi ve protokolde bulunanlar tarafından asfaltlanan yolların Açılış kurdelesi kesildi ve yemek ikramının ardından  program sona erdi.
 
Asfaltlanan köy yollarının açılış törenine Ağrı valisi Musa IŞIN'ın yanı sıra Milletvekili Cesim GÖKÇE, Kaymakamımız Abdulkadir OKAY, Vali Yardımcısı Ejder DEMİR, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin SARI, Eleşkirt cumhuriyet Savcısı Hasan KURGAN, Ak parti İl başkanı Kemal ATMACA ,Ak Parti  Merkez ilçe başkanı Latif BİRGÜL, Belde belediye başkanları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
 
İSAY2 Galeri